“Ab Hasta”, een koopje scoren op een kunstveiling in Rome.

Asta Babuino
Asta Babuino

Rome is de stad van de oudheid, van het antiek, van de adellijke families en hun prachtige kunstcollecties. Een stad die  door de eeuwen heen de grootste kunstenaars  heeft verwelkomd, met een hele wereld van ambachtslieden en handelaars, van restaurateurs en kunstwinkels. Een stad waar Britse, Belgische, Engelse, Franse artiesten halt hielden tijdens de Grand Tour om het erfgoed van de Romeinse oudheid te bestuderen en nieuwe kunst te creëren. Rome is een rijke stad, centrum van het Romeinse keizerrijk, van de Rooms-Katholieke kerk, de rijkste theocratie ter wereld, van de politieke macht van de Italiaanse staat. Een stad waar de bewoners gewend zijn te leven temidden van antiquiteiten en kunstwerken.

Misschien is het daarom dat in Rome het bezitten, verzamelen en verkopen van kunst zo vanzelfsprekend is. En waarom zelf geen koopje wagen op één van de Romeinse kunstveilingen? Zelfs de oude Romeinen hielden regelmatig een  openbare verkoop van de schatten die ze in de oorlogen hadden veroverd. Ze plantten een hasta, een speer, als symbool van eigendom, op de plaats waar de openbare verkoop werd gehouden. En met ab hasta sleepte je een koop in de wacht.

Wandel even rond in Rome en maak kennis met  een hedendaagse kunstveiling, een asta. Misschien word je wel de gelukkige eigenaar van een mooi stuk antiek uit een verzameling van prestigieuze Italiaanse villa’s, kastelen of paleizen.

De Casa d’Aste Babuino, met een curriculum van vier generaties van veilingmeesters, gelegen in het centrum van Rome op een paar minuutjes wandelen van de Spaanse Trappen, heeft van 17 tot 20 december een veiling georganiseerd van een grote verzameling van oude kunst, schilderijen, aardewerk, juwelen, zilver en antieke figuren van kerststalletjes. Misschien  zijn de man- en vrouwenringen van geel goud en zilver met een Sestertiusmunt van Constantijn uit het Romeinse keizerrijk wel een idee voor een origineel kerstgeschenk?

In de Casa d’Aste Pirone, een recent opgericht veilinghuis gespecialiseerd in de evaluatie van kunstwerken, gaan traditie en innovatie samen in een moderne context met online platforms en multimediale structuren. De veilingen van zowel oude kunstwerken, antiek meubilair, porselein en juwelen als moderne kunst, design en vintage worden georganiseerd in exclusieve Villa’s en aristocratische Hotels. Van 11 tot 14 december is in Rome een veiling van antiek en moderne kunst gepland met een speciale aandacht voor de komende kerstperiode.

Met de wens om een speciale plaats voor te stellen waar het artistieke erfgoed van de historische Romeinse woningen naar waarde wordt geschat, kwam de Casa d’Aste Arcadia tot stand. Hier gaan de veilingen bij opbod voornamelijk over antieke meubels en schilderijen, juwelen, Napolitaanse kunstwerken uit de achttiende eeuw, Oosterse, moderne en hedendaagse kunst. Deelnemen aan een van de Arcadia-veilingen is meteen een kennismaking met de prachtige zalen van het vijftiende-eeuwse Palazzo Celsi Viscardi in het centrum van Rome.

Eenmaal, andermaal, verkocht” ook in Rome.

Over D.J. Bruggeman 152 Artikelen
D.J. Bruggeman is geboren in Antwerpen en heeft een master in moderne talen. Sinds vele jaren woont ze in Rome waar ze gewerkt heeft als journalist-documentarist en language coach. Ze houdt van culinaire wandelingen, is lid van de Italiaanse Sommelier Association en met het motto Travel-Eat-Drink & Write neemt ze de lezers mee op een boeiende reis tussen intriges, wijnen en spijzen. Auteur van de culinaire thriller"De wijn van Clemens".

Taste-Italy.be maakt gebruik van cookies. Door onze website te bezoeken verklaar je je hiermee akkoord. Meer informatie

De cookie-instellingen op deze website zijn ingesteld op 'cookies toestaan" om de surfervaring te verbeteren. Als je doorgaat met deze website te gebruiken zonder het wijzigen van de cookie-instellingen of je klikt op "Accepteren" dan ga je akkoord met deze instellingen.

Sluiten